Communiqué en Jaarplan 2025

Waar we mee bezig zijn

Ja, dat vraag je soms iemand: “Waar ben je mee bezig? Wat ben je allemaal aan het doen?”. Binnen de kerkenraad vragen we dat ook aan elkaar. Wat zijn we als kerkenraad aan het doen, waar liggen onze taken en prioriteiten en hoe geven we daar op een goede manier invulling aan. Dat is best veel, en dat hebben we maar eens op een rijtje gezet in een jaarplan.

Normaliter kijken we in september naar wat we het komende seizoen moeten doen. Dan benoemen we waaraan we tot de volgende zomervakantie aandacht willen besteden. Deze winter hebben we besloten om onze geplande activiteiten per kalenderjaar te gaan beschrijven. We hebben elkaar bevraagd en in onze vergaderingen ons werk op elkaar afgestemd. Vervolgens alles samengevat in een jaarplan.

In de bijlage treffen jullie dat jaarplan aan. Er is een verdeling gemaakt in ‘soorten’ werk: we kijken naar zaken die de koers van onze kerk raken, naar het beheer van de kerk, we beschrijven onze diaconale en zendingsopdracht. Natuurlijk hebben we ook onderwerpen beschreven die inhoud geven aan pastoraat, en die aandacht geven aan jeugd en ouderen. Om er niet een al te lange verhandeling van te maken zijn alle activiteiten die we in 2025 willen ontplooien kort en met steekwoorden aangeduid.

We delen graag het jaarplan met jullie, zodat je een beeld krijgt van waar de kerkenraad nu eigenlijk (ook) mee bezig is, en waar de speerpunten liggen in 2025.

Hartelijke groet,
Roelie Schipperus, scriba

 

Bijlage